Çalakalem

Çalakalem
"Şampiyon" a selam olsun

22 Eylül 2017 Cuma

Fenerbahçe Doğuş : 89 - Brose Bamberg : 90 ( Uluslararası Zadar Basketbol Turnuvası 1.maçı )



Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı, Hırvatistan’da düzenlenen Uluslararası 4.Zadar Basketbol Turnuvası 1.maçında, Jason 19, Brad 17, Gigi 17, Jan 12, Sinan 9, Ahmet 5, Melli 5, Melih 2, Tarık 2,Egehan 1’dan oluşan kadrosuyla, Almanya’nın Brose Bamberg takımına, ikinci uzatma devresi sonucu 90-89 mağlup oldu.

Çeyrek Skorları:
1. Çeyrek: 22-17 (Fenerbahçe Doğuş)
2. Çeyrek: 13-10 (Brose Bamberg)
3. Çeyrek: 21-19 (Fenerbahçe Doğuş)
4. Çeyrek: 20-16 (Brose Bamberg)
1. Uzatma: 10-10
2. Uzatma: 11-10 (Brose Bamberg)

Skor Dağılımımız: Jason 19, Brad 17, Gigi 17, Jan 12, Sinan 9, Ahmet 5, Melli 5, Melih 2, Tarık 2,Egehan 1. 

20 Eylül 2017 Çarşamba

Halkbank : 1 - Fenerbahçe : 3 ( Erkekler Voleybol Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçı ) FENERBAHÇE, ŞAMPİYON OLDU !!



Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında, Selçuk Keskin, Sket, Gladyr, Metin Toy, Quesque, Resul Tekeli (Ahmet Karataş, Ferhat Akdeniz, Oğulcan Yatgın, Metin Toy, Burak Hazırol) dan oluşan kadrosuyla, Ankara TVF Başkent Spor Salonu’nda Halkbank’ı 3-1 mağlup  ederek, kupayı 3.defa kazandı.

Halkbank: 1 - Fenerbahçe: 3

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Bilal Çağlar

Halkbank: Petric, Faik Samet Güneş, Hierrezuelo, Burutay Subaşı, Hakkı Çapkınoğlu, Hernandez (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Loh, Mustafa Ramazanoğlu, Emre Batur,
 
Fenerbahçe: Selçuk Keskin, Sket, Gladyr, Metin Toy, Quesque, Resul Tekeli (Ahmet Karataş, Ferhat Akdeniz, Oğulcan Yatgın, Metin Toy, Burak Hazırol)

Setler: 22-25, 26-24, 18-25, 13-25 

Süre: 121 dakika (33, 29, 34, 25)

19 Eylül 2017 Salı

Fenerbahçe : 1 - Trabzonspor : 1 ( U19 Elit Ligi 2.hafta maçı )



Fenerbahçe U19 Futbol Takımı, U19 Elit Ligi 2.hafta maçında, Abdullah Yiğiter, Enes, Hüseyin, Mert Can, Deniz, Muratcan (Ceyhun Dk.57), Doğukan, Toprak, Yusuf Mert (Tanju Dk.57), Fatih Bektaş ve Muhammed Ömer Çakı’dan oluşan kadrosuyla, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde Trabzonspor ile 1-1 berabere kalırken golünü Deniz Yılmaz (Dk.5) Trabzonspor’un golünü ise Kerem Baykuş (Dk.53) attı. Fenerbahçe U19 Elit Futbol Takımı, ligin 2.haftasını 1 puanla 14.sırada tamamladı.

Fenerbahçe Doğuş : 89 - Petrocihimi Badar İmam : 68 ( Erkekler basketbol antrenman maçı )



Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı, antrenman maçında Egehan Arna 15, Tarık Biberovic 11, Ahmet Düverioğlu 10, James Nunnally 10, Nik Slavica 8, Jovan Novak 8, Brad Wanamaker 6, Petar Aranitovic 6, Jason Thompson 5, Marcel Ponitka 5, Yordan Minchev 3, Ergi Tırpancı 2’dan oluşan kadrosuyla, İran’ın Petrochimi Badar İmam takımını 89-68 mağlup etti.

Aytemiz Alanyaspor : 1 - Fenerbahçe : 3 ( U21 Süper Lig 5.hafta maçı )



Fenerbahçe U21 Futbol Takımı, U21 Süper Lig 5.hafta maçında, Tarık, İsmail, Recep, Batuhan Yılmaz, Mete, Görkem, Hasan (Onur Dk.46), Serhat Kot (Yasin Dk.46), Ahmethan (Mahsun Dk.74)  Muhammed Samed ve Yusuf’tan oluşan kadrosuyla deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’u 3-1 mağlup ederken gollerini Muhammed Samed Karakoç (Dk.29 pen. ve Dk.60 pen.) ile Ahmethan Köse (Dk.48) Aytemiz Alanyaspor’un golünü ise Fırat Çakıroğlu (Dk.7) attı. Fenerbahçe U21 Futbol Takımı, ligin 5.haftasını liderin 1 puan gerisinde 12 puanla 2.sırada tamamladı.

15 Eylül 2017 Cuma

Fenerbahçe : 82 - Abdullah Gül Üniversitesi : 68 ( 11.Erciyes Cup 3.maçı )



Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı, Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde düzenlenen 11.Erciyes Cup Turnuvası 3.maçında, Pelin Derya Bilgiç 15, Ayşe Cora 4, Melisa Korkmaz 7, Merve Arı 10, Doğa Alper 2, Anastasiya Verameyenka 5, Tuğçe Canıtez 8, Zeynep Gül 5, Tilbe Şenyürek 14, Esra Ural Topuz 12’dan oluşan kadrosuyla Abdullah Gül Üniversitesi’ni 82-68 mağlup ederek turnuvadaki 3.maçını da kazandı ve şampiyon oldu.

SALON: Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi

HAKEMLER: Kemal Diğilli, Umut Özgün, Murat Arıkanlı

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ: Dila Aşkın 7, Nlay Kartaltepe 2, Melis Gülcan 15, Maja Miljkovic 5, Danielle Page 14, Gizem Sezer 6, Gabrielle Marginean 19.

FENERBAHÇE: Pelin Derya Bilgiç 15, Ayşe Cora 4, Melisa Korkmaz 7, Merve Arı 10, Doğa Alper 2, Anastasiya Verameyenka 5, Tuğçe Canıtez 8, Zeynep Gül 5, Tilbe Şenyürek 14, Esra Ural Topuz 12.

1.PERİYOT: 14-22
2.PERİYOT: 31-42
3.PERİYOT: 41-57
4.PERİYOT: 68-82

Fenerbahçe : 2 - Medipol Başakşehir : 3 ( Spor Toto Süper Lig 4.hafta maçı )



Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı, Spor Toto Süper Lig 4.hafta maçında, Volkan Demirel, Mauricio Isla (Dk. 64 Vincent Janssen), Luis Neto, Martin Skrtel, İsmail Köybaşı, Josef  De Souza, Ozan Tufan, Nabil Dirar (Dk. 83 Şener Özbayraklı), Mathieu Valbuena, Giuliano Victor De Paula (Dk. 71 Aatıf Chahechouhe), Roberto Soldado dan oluşan kadrosuyla, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde Medipol Başakşehir’e 3-2 mağlup olurken gollerini Nabil Dirar (Dk.43) ile Clichy (Dk.79 k.k.) Medipol Başakşehir’in gollerini ise Attamah (Dk.2) Adebayor (Dk.32) ile Kerim Frei (Dk.90+3) attı. Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı, ligin 4.haftasını liderin 5 puan gerisinde 5 puanla tamamladı.